Ramada By Wyndham Cumberland Downtown Hotel

Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse
Vi åbner Booking.com i en ny fane for en fair sammenligning.
Ramada By Wyndham Cumberland Downtown Hotel
$$$$

Beskrivelse

Det komfortable Ramada By Wyndham Cumberland Downtown Hotel tilbyder gæster gratis parkering, en udendørs pool og en restaurant. Hovedseværdigheder i Cumberland, såsom Downtown Cumberland Historic District og Central United Methodist Church er placeret i nærheden.

Beliggenhed

Overnatningsstedet tilbyder en førsteklasses beliggenhed ca 95 km fra Martinsburg lufthavn og et par minutters gang fra Allegany Museum. Det ligger 70 km fra Champion og kun 1 km fra Cumberlands centrum. Du kan komme til F. Brooke Whiting House og Museum om få minutter i bil.

Det nærmeste busstoppested er Cumberland Amtrak, 200, kun 350 meter væk.

Værelser

Dette komfortable hotel har 130 værelser med et privat bad.

Mad og drikke

Der tilbydes dagligt tilberedt på bestilling. Stedet inviterer gæsterne til at tage en drink i en lounge bar. F Brooke Whiting House og Museum, Wills Creek ligger 850 meter væk fra denne hotel.

Fritid og erhverv

Ramada By Wyndham Cumberland Downtown Hotel tilbyder også fitness-lektioner, et fitnesscenter og underholdningsaktiviteter. Der er et fitnesscenter på stedet.

Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 15:00-23:59
indtil 11:00
Faciliteter
Der er ingen parkering.
Der er gratis Trådløst internet .
Anden information
Morgenmad
En kontinental morgenmad serveres mod en gebyr. 
Kæledyr
Kæledyr er tilladt ved forespørgsel.
Bygning
Antal etager:6
Antal værelser:130
Tidligere navn
Holiday Inn
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!

Værelser & Tilgængelighed

Dobbeltværelse
  • Værelsesstørrelse:

    26 m²

  • Sengemuligheder:
    Dobbeltseng
  • Brusebad
  • Varme
Værelse med en queensize-seng
  • Værelsesstørrelse:

    26 m²

  • Sengemuligheder:
    2 King Size Beds
  • Brusebad
  • Varme
Dobbeltværelse
  • Værelsesstørrelse:

    26 m²

  • Sengemuligheder:
    Dobbeltsenge
  • Brusebad
  • Varme
Vis 3 flere værelsestyperMindre

Faciliteter

Vigtigste faciliteter

WiFi

Wi-Fi

Gratis parkering
Bagageopbevaring
24-timers service

24-timers Reception

Fitness/ Motionscenter

Fitnesscenter

Vaskeri
TV

Fladskærms TV

Elevator

Sport & Fitness

  • Fitnesscenter

Services

  • Room Service
  • Vaskeri

Mødefaciliteter

  • Fax/fotokopiering

Værelsesfaciliteter

  • Klimaanlæg
  • Varme
  • Te- og kaffefaciliteter
  • Strygeservice

Badeværelse

  • Gratis toiletartikler

Medier

  • Fladskærms TV
  • AM/FM vækkeur

Værelsesindretning

  • Tæppebelagt gulv
Vis alle faciliteterSkjul faciliteter

Vigtige oplysninger om Ramada By Wyndham Cumberland Downtown Hotel

💵 Laveste værelsespris <br /> 497 DKK
📏 Afstand til centrum 400 m
🗺️ Beliggenhedsvurdering 7.6
✈️ Afstand til lufthavn 93.6 km
🧳 Nærmeste lufthavn Martinsburg Lufthavn, AOO

Beliggenhed

Adresse
Adressen er blevet kopieret.
100 South George Street, Cumberland, Maryland, USA, 21502
Se på kort
100 South George Street, Cumberland, Maryland, USA, 21502
  • Populære seværdigheder
  • I nærheden
  • Restauranter
  • Hoteller i nærheden
Museum
Allegany Museum
400 m
13 Canal St
Western Maryland Scenic Railroad
540 m
205 Baltimore Ave
Cumberland YMCA
360 m
Magasin
Fort Cumberland Emporium
380 m
Torv
Kanalstedet
450 m
Canal Place
540 m
210 S Centre St
Windsor Castle Events Centre
230 m
Magasin
Hobbies Plus
290 m
Galleri
Allegany Arts Council
370 m
Cumberland
History House
540 m
Restaurant
The Culinaire Cafe
290 m
Restaurant
M and M Bakery
340 m
Restaurant
McDonald's
280 m
Restaurant
Coney Island Famous Weiners
410 m
Restaurant
Curtis Famous Weiners
450 m
Restaurant
Chopsticks
400 m
Restaurant
Wendy's
370 m
Restaurant
Ellie's Deli
510 m
Restaurant
Subway
920 m
Restaurant
Kline's Restaurant
680 m

Anmeldelser om Ramada By Wyndham Cumberland Downtown Hotel

6.0 /10
Godt
351 anmeldelser
Verificerede anmeldelser  
Oplev topbedømte muligheder gennem anmeldelser, vi verificerer fra vores side og Booking.com.
Boede du der?
Del din oplevelse med os.
Skriv en anmeldelse

Ofte stillede spørgsmål om Ramada By Wyndham Cumberland Downtown

Hvor langt er et Ramada By Wyndham Cumberland Downtown Hotel hotel placeret fra byens centrum?
Cumberland bymidte kan nås inden for en 5-minutters gang fra et Ramada By Wyndham Cumberland Downtown Hotel hotel.
Er der nogen turistattraktioner i nærheden af det 3-stjernede Ramada By Wyndham Cumberland Downtown Hotel?
Under oppholdet på det 3-stjernede Ramada By Wyndham Cumberland Downtown Hotel, bør du ikke gå glip af Cumberlands vigtigste vartegn, Cumberland Theatre and Creative Arts Centre og F. Brooke Whiting House og Museum, der ligger inden for henholdsvis 15 og 20 minutter til fods.
Er der parkering på Ramada By Wyndham Cumberland Downtown Hotel hotel?
Ja, du kan efterlade din bil i en gratis privat parkeringsplads på stedet på Ramada By Wyndham Cumberland Downtown Hotel hotel
Kan jeg spise frokost eller middag i nærheden af det Ramada By Wyndham Cumberland Downtown Hotel?
Vi anbefaler dig at besøge Queen City Creamery og Harrigan's Restaurant & Lounge 5-minutters gang fra det Ramada By Wyndham Cumberland Downtown Hotel.
Hvad er det tidligst og det senest tid, jeg kan tjekke ud fra Cumberland hotellet?
Du kan tjekke ud af Cumberland hotellet fra 11:00 til 11:00.
Hvad er bookingpriserne på hotellet?
Priserne på hotellet starter fra 76$.
Hvilke betalingsmetoder accepteres i et Ramada By Wyndham Cumberland Downtown Hotel?
På et Ramada By Wyndham Cumberland Downtown Hotel kan gæster betale med Visum, American Express og Mastercard og andre betalingsmetoder.
Hvilke værelsestyper er tilgængelige på det 3-stjernede Ramada By Wyndham Cumberland Downtown Hotel hotel?
Det 3-stjernede Ramada By Wyndham Cumberland Downtown Hotel hotel tilbyder sådanne typer værelser som Værelse med en queensize-seng, Værelse med en kingsize-seng og Dobbeltværelse.
Hvilke faciliteter tilbydes på værelserne på Ramada By Wyndham Cumberland Downtown Hotel?
Hver suite på Ramada By Wyndham Cumberland Downtown Hotel inkluderer et fladskærms TV med satellitkanaler og tv med satellitkanaler og privat badeværelser sammen med en hårtørrer og håndklæder.
Tilbyder et Ramada By Wyndham Cumberland Downtown Hotel hotel faciliteter for forretningsrejsende?
Ja, forretningsfaciliteterne på et Ramada By Wyndham Cumberland Downtown Hotel hotel inkluderer et forretningscenter samt computere og en fotokopimaskine.
Er der en swimmingpool i det 3-stjernede Ramada By Wyndham Cumberland Downtown Hotel?
Ja, du vil finde en swimmingpool på det 3-stjernede Ramada By Wyndham Cumberland Downtown Hotel.

Bedst bedømte Holiday Inn Hotels & Resorts hoteller i Cumberland

Med Holiday Inn Hotels & Resorts fornemmer gæsterne en følelse af varm velkomst, kvalitet og komfort, når de træder ind på deres værelse. Med en bred vifte af faciliteter og bekvemmeligheder, som f.eks. gratis Wi-Fi, fitnessrum, og kontinental morgenmad, får gæsterne en uforglemmelig oplevelse, mens de rejser rundt i verden. Holiday Inn Hotels & Resorts - det perfekte valg til både forretningsrejsende og ferierende.

Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
-
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse